Nõukogu

Marcus Liimets, AS Cresco Väärtpaberid nõukogu esimees
Marcus Liimets on Nordica Aviation Group, Eesti IT-juht. Eelnevalt töötas Marcus Liimets Eesti rahvuslikus lennufirmas Estonian Air, kus ta karjäär arenes IT-spetsialistist nõudliku multi-distsiplinaarse tehnoloogiaplatvormiga lennundusettevõtte IT-juhiks. Marcus Liimetsa kompetentsus ja vastutus kattis nii riist- kui tarkvara valdkondi, kuid ka lennuettevõtte IT-süsteemi arhitektuuri loomist ja rakendamist, muu hulgas back office’i ja raamatupidamistarkvara programmide rakendamist. Marcus Liimetsal on magistrikraad informatsioonitehnoloogias (Tallinna Tehnikaülikool 1994).

Tõnu Laak, AS Cresco Väärtpaberid nõukogu liige
Tõnu Laak on investeerimis- ja valdusfirma Fablio juhatuse liige. Tõnu Laak on üks Hansapanga (nüüd Swedbank) asutajatest. Ta on olnud Estline’i tegevdirektor, Refit/Europcar juhatuse esimees ja Salva Kindlustuse juhatuse esimees ja tegevjuht. Tõnu Laak on Eesti Olümpiakomitee asutaja ja eluaegne liige. Ta oli NSVL Ülemnõukogu saadik (1988–1991). Tõnu Laagil on Tartu Ülikooli rahanduseriala diplom (1974) ja Moskva Sotsiaalteaduste Akadeemia kraad rahvusvaheliste suhete alal (1983).

Jaan Mihkel Uustalu, AS Cresco Väärtpaberid nõukogu liige
Jaan Uustalu on Sporrong Eesti OÜ, 1666. aastal asutatud ühe Skandinaavia vanima ettevõtte AB Sporrong, Rootsi tütarfirma, tootmisjuht. Jaan Uustalu on olnud juhatuse liikmeks ja konsultandiks erinevates tööstusettevõtetes (Rapid Granulator Estonia, Walhlquist grupi ettevõtted, Kiviter, Velsicol, Fagerdala jm) kompetentsuse fookusega peenmehaanika ja petro-keemia valdkondades. Üheksakümnendate alguses osales Jaan Uustalu aktiivselt endiste riigiettevõtete ümberstruktureerimises ning erastamiseks ettevalmistamises (sh Kiviõli Keemiatehas, Eesti Fosforiit, Polümeer, Salvo). Jaan Uustalul on materjaliteaduse doktorikraad Lundi Tehnoloogiainstituudist (Lund Institute of Technology, 1985), Rootsi. Tema teaduslik töö käsitles materjalide teadust ja plastide polümerisatsiooni.

Comments are closed.